Lokakuu 2014

Keskiviikko 1.10.

UTOPIANISTI

UTOPIANISTI (22:00), KIVESKIVES (21:00)

Ennakkoliput alk. 8 e

20-0410,00(Tummat tunnit 00-04, Unhappy Hipsters dj's) TikettiOsta lippu Osta lippu

Perjantai 3.10.

Tamu-K support night 

DJ KRIDLOKK (00:30), KALLE KINOS & 6MÄKI (23:30), VALA (22:30), SHORAIDERS (21:30)

Gruppo Erotico dj's

21-0412,00TikettiOsta lippu Osta lippu

Lauantai 4.10.

Aamiaisklubi! 

Tarjolla kattava, monipuolinen ja erikoisruokavaliot huomioon ottava buffet-aamiainen dj-vieraineen!

11-1410,50
Hang The DJ 8 vuottaLCMDF

LCMDF (23:30)

dj's Antti H, Sami & special guest dj Harvest

22-046,00WWW

Sunnuntai 5.10.

Future Bass esittää

INFECTED MUSHROOM (Israel) (22:00), RICO TUBBS (21:00)
K-16

dj NoComply

20-24TikettiWWWOsta lippu Osta lippu
Future Bass -jatkot

K-18

dj's Jorgos Petrovsky, Mefisto, Smagle, Francis 23 & Phil Paroni

24-045,00WWW

Tiistai 7.10.

DocLounge 

klo 19 Brian Knappenberger - The Internet's Own Boy (USA 2014)

18:30-225,00WWW

Keskiviikko 8.10.

Japanese New Music Festival:JNMF

ACID MOTHERS TEMPLE SWR, AKATEN, KAWABATA MAKOTO solo, PSYCHE BUGYO (Tsuyama's Psychedelic Judgement), RUINS ALONE, TSUYAMA ATSUSHI solo, ZOFFY, ZUBI ZUVA X

Ennakkoliput alk. 12 euroa

21-2415,00TikettiOsta lippu Osta lippu
Tummat Tunnit!

dj Darth

24-042,00(Tummat tunnit 00-04)

Torstai 9.10.

Tummat tunnit:

dj Wispy

02-042,00

Perjantai 10.10.

FATBOY

FATBOY (SWE) (22:00)

Ennakkoliput alk. 27,50 e (Lippupalvelu)

20-04
Good Times 

dj's Into & Laurila!

24-043,00WWW

Lauantai 11.10.

Dubtober Fest (Pakkahuone & Klubi):DF

LEE SCRATCH PERRY (Jam) (00:30), ASIAN DUB FOUNDATION (UK) (23:00), PEIK (22:00), RED SNAPPER (UK) (21:00)
DJ: VOLTTI SELECTORS, NUFF BAZZ CREW
K-18

Ennakkoliput alk. 32 euroa

19.30-0435,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu
Aamiaisklubi! 

Tarjolla kattava, monipuolinen ja erikoisruokavaliot huomioon ottava buffet-aamiainen dj-vieraineen!

11-1410,50

Tiistai 14.10.

Klubin kikkerikisat 

Nelinpelit/doubles DYP. Voittajille palkintoja!

17:30-221,00

Keskiviikko 15.10.

Lost in Music:DukeWentus

DUKE ROBILLARD (USA) &, WENTUS BLUES BAND (21:00)

Ennakkoliput alk. 25 euroa

20-2430,00TikettiOsta lippu Osta lippu
Lost In Music ♥ Tummat Tunnit

Rokko dj's

24-042,00(Tummat tunnit 00-04)

Torstai 16.10.

Lost In MusicSOFTENGINE

SOFTENGINE (00:15), FRENCH FILMS (23:15), NEØV (22:15), MY FIRST BAND (21:15), AINO VENNA (20:15)

20-0412,00(Tummat tunnit 00-04, dj Lars Bögel) TikettiWWWOsta lippu Osta lippu

Perjantai 17.10.

Lost In Music (Pakkahuone & Klubi) 

ATOMIROTTA (01:30 (Klubi)), JÄTKÄJÄTKÄT (00:45 (Pakkahuone)), JANNE ORDÉN (24:00 (Klubi)), JUJU (23:15 (Pakkahuone)), SIMA (22:30 (Klubi)), LAINEEN KASPERI & PALAVA KAUPUNKI (21:45 (Pakkahuone)), PETE PARKKONEN (21:15 (Klubi)), AIVOVUOTO & TUUTTIMÖRKÖ (20:30 (Pakkahuone)), ROOPE SALMINEN & KOIRAT x KALLE LINDROTH (20:00 (Klubi))

+ dj Sami! Ennakkoliput alk 16,50 e

19-0418,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu

Lauantai 18.10.

Aamiaisklubi! 

Tarjolla kattava, monipuolinen ja erikoisruokavaliot huomioon ottava buffet-aamiainen dj-vieraineen!

11-1410,50
Lost In Music (Pakkahuone & Klubi) 

MIKKO HERRANEN (01:45 (Klubi)), RECKLESS LOVE (00:45 (Pakkahuone)), AMORAL (23:45 (Klubi)), SANTA CRUZ (23:00 (Pakkahuone)), BARBE-Q-BARBIES (22:15 (Klubi)), ZIGGY WILD (EE) (21:30 (Pakkahuone)), APINA (21:00 (Klubi))

+ dj Tomi! Ennakkoliput alk 18 e

20-0420,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu

Keskiviikko 22.10.

THE FREEZE

THE FREEZE (USA) (22:00), HERO DISHONEST (21:00)

Ennakkoliput alk. 12 e

20-0414,00(Tummat tunnit 00-04, dj Eetu) TikettiOsta lippu Osta lippu

Torstai 23.10.

Ne Toiset OpiskelijaBileet ♥ Tummat Tunnit

NTOB dj's & vj's. Tummat Tunnit 22-04 & ilmainen sisäänpääsy 22-23!

22-043,00WWW

Perjantai 24.10.

The Damager & Kaaoszine esittävät:ENTOMBED A.D.

ENTOMBED A.D. (SWE) (22:00), GRAVE (SWE) (21:00)

Ennakkoliput alk. 22 e

20-0425,00TikettiOsta lippu Osta lippu
Good Times 

dj's Tero & Laurila!

24-043,00WWW

Lauantai 25.10.

Aamiaisklubi! 

Tarjolla kattava, monipuolinen ja erikoisruokavaliot huomioon ottava buffet-aamiainen dj-vieraineen!

11-1410,50
Dancehall Reggae FeverPUPPA J

FUNKY KINGSTON ft. PUPPA J (23:00)

dj's Solley & Metsuri. Ennakkoliput 8 e Klubilta

22-0410,00Klubi

Tiistai 28.10.

Science Slam 

18-222,00WWW

Keskiviikko 29.10.

 

JOHNNY WINTER (USA)

Ostetut liput voi palauttaa Tiketin toimipisteisiin

Peruttu
  49,00TikettiOsta lippu Osta lippu
Pingisklubi ♥ Tummat Tunnit 

dj's Ninni Luhtasaari & Tuomas Eriksson! Ilmainen sisäänpääsy 21-22!

21-042,00WWW

Torstai 30.10.

Tampere Jazz Happening 2014ELEPHANT9 & REINE FISKE

ELEPHANT9 & REINE FISKE (NOR/SWE) (21:30), PARTISANS (UK) (20:00)

+ dj Markka! Ilmainen sisäänpääsy!

19-04TikettiWWWOsta lippu Osta lippu

Perjantai 31.10.

TAMIKREST

TAMIKREST (MAL) (01:00)
DJ: ARSI NEGELE

Klubi

24-0425,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu

Marraskuu 2014

Lauantai 1.11.

Tampere Jazz Happening 2014

TikettiWWWOsta lippu Osta lippu
DJANGO BATES

DJANGO BATES' BELOVÈD (UK/SWE/DEN) (17:30), KARL SEGLEM QUARTET (NOR) (15:45), SONS OF KEMET (UK) (14:00)

Pakkahuone

30,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu
LINTON KWESI JOHNSON

LINTON KWESI JOHNSON & DENNIS BOVELL DUB BAND (UK) (01:00)
DJ: DR. RIDDIM

Klubi

24-0425,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu

Sunnuntai 2.11.

Tampere Jazz Happening 2014

TikettiWWWOsta lippu Osta lippu
 

THE TERENCE BLANCHARD E-COLLECTIVE (USA) (17:30), PERCH HEN BROCK & RAIN (NL/DE/USA) (15:45), MIKKO INNANEN 10+ (14:00)

Pakkahuone

30,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu
FARMERS MARKET

FARMERS MARKET (NOR) (21:00)
DJ: MUSAFIR

Klubi

10,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu

Maanantai 3.11.

HOLMES_BROS

The HOLMES BROTHERS (USA) (20:00)

Ennakkoliput alk. 25 euroa

19-2230,00TikettiOsta lippu Osta lippu

Keskiviikko 5.11.

Soundi-klubiTIMO RAUTIAINEN & NELJÄS SEKTORI

TIMO RAUTIAINEN & NELJÄS SEKTORI (22:00), KAAOKSEN YSTÄVÄT (21:00), TOIVO SUSI (20:00)

Ennakkoliput alk. 13 e

19-0415,00(Tummat tunnit 00-04) TikettiWWWOsta lippu Osta lippu

Perjantai 7.11.

Pakkahuone: 

APULANTA (22:00), SNIPE DRIVE (20:45)
K18

Ovet klo 20. Ennakkoliput alk. 20 e

23,00TikettiOsta lippu Osta lippu

Lauantai 8.11.

Pakkahuone:ANATHEMA

ANATHEMA (UK)
K-18

Ovet klo 19. Ennakkoliput alk. 30,50 e

32,00TikettiOsta lippu Osta lippu
Combat Rock Road ShowWASTED

WASTED (23:00), THE HEARTBURNS (22:00), SÄRKYNEET (21:00), KUUDES SILMÄ (20:00)

Ennakkoliput alk. 12 e

19-0415,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu

Tiistai 11.11.

Pakkahuone:OPETH

OPETH (SWE), ALCEST (FRA)
K18

Ovet klo 19. Ennakkoliput alk. 40,50 e

42,00TikettiOsta lippu Osta lippu

Tiistai 18.11.

THE BLACK DAHLIA MURDER

THE BLACK DAHLIA MURDER (USA) (22:00), NERVE END (21:00)

Ovet klo 20. Ennakkoliput alk. 16 e

19,00TikettiOsta lippu Osta lippu

Torstai 20.11.

AT THE GATES

AT THE GATES (SWE) (22:00)

Ennakkoliput alk. 25 e

20-0428,00(Tummat tunnit 00-04) TikettiOsta lippu Osta lippu

Perjantai 21.11.

Pakkahuone:

POPEDA
K-18

Ennakkoliput alk. 27,50 e (Lippupalvelu)

Lauantai 22.11.

KOTITEOLLISUUS

KOTITEOLLISUUS (22:00)

Ennakkoliput alk. 18 e

20-0420,00TikettiOsta lippu Osta lippu

Tiistai 25.11.

 

THE GOLDEN GRASS (USA) (22:00), SEREMONIA (21:00)

Ovet klo 20. Ennakkoliput alk. 10 e

12,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu

Torstai 27.11.

RÄJÄYTTÄJÄT

RÄJÄYTTÄJÄT (22:00), KALEVI HELVETTI (21:00), HAISTELIJAT (20:00)

Ennakkoliput alk. 8 e

19-0410,00(Tummat tunnit 00-04) TikettiOsta lippu Osta lippu

Perjantai 28.11.

Soundi-klubiDUMARI & SPUGET

DUMARI & SPUGET (22:00), NICOLAS KIVILINNA (21:00)

Ennakkoliput alk. 18 e

20-0420,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu

Joulukuu 2014

Perjantai 5.12.

SCANDINAVIAN MUSIC GROUP

SCANDINAVIAN MUSIC GROUP (22:00), support (21:00)

Ennakkoliput alk. 17 e

20-0420,00TikettiOsta lippu Osta lippu

Lauantai 6.12.

MOKOMA

MOKOMA (22:00), support (21:00)

Ennakkoliput alk. 16 e

20-0418,00TikettiOsta lippu Osta lippu

Tiistai 9.12.

ANVIL

ANVIL (USA) (22:00), support (21:00), support (20:00)

Ovet klo 19. Ennakkoliput alk. 20 e

22,00TikettiOsta lippu Osta lippu

Lauantai 13.12.

TRUCKFIGHTERS

TRUCKFIGHTERS (SWE) (22:00)

Ennakkoliput alk. 13 e

21-0415,00TikettiOsta lippu Osta lippu

Tammikuu 2015

Torstai 22.1.

FREAK KITCHEN

FREAK KITCHEN (SWE) (22:00), KAAOKSEN YSTÄVÄT (21:00)

Ennakkoliput alk. 12 e

20-0414,00(Tummat tunnit 00-04) TikettiOsta lippu Osta lippu

Helmikuu 2015

Keskiviikko 11.2.

Radio City -klubi (Pakkahuone):Amaranthe

AMARANTHE (SWE) (21:30)
K18

Ennakkoliput alk. 20 euroa

19-2425,00TikettiOsta lippu Osta lippu

Upcoming

UTOPIANISTI

UTOPIANISTI (22:00), KIVESKIVES (21:00)

Ennakkoliput alk. 8 e

Ke 1.10. 20-0410,00(Tummat tunnit 00-04, Unhappy Hipsters dj's) TikettiOsta lippu Osta lippu
 
Tamu-K support night 

DJ KRIDLOKK (00:30), KALLE KINOS & 6MÄKI (23:30), VALA (22:30), SHORAIDERS (21:30)

Gruppo Erotico dj's

Pe 3.10. 21-0412,00TikettiOsta lippu Osta lippu
 
Hang The DJ 8 vuottaLCMDF

LCMDF (23:30)

dj's Antti H, Sami & special guest dj Harvest

La 4.10. 22-046,00WWW
 
Future Bass esittää

INFECTED MUSHROOM (Israel) (22:00), RICO TUBBS (21:00)
K-16

dj NoComply

Su 5.10. 20-24TikettiWWWOsta lippu Osta lippu
 
DocLounge 

klo 19 Brian Knappenberger - The Internet's Own Boy (USA 2014)

Ti 7.10. 18:30-225,00WWW
 
Japanese New Music Festival:JNMF

ACID MOTHERS TEMPLE SWR, AKATEN, KAWABATA MAKOTO solo, PSYCHE BUGYO (Tsuyama's Psychedelic Judgement), RUINS ALONE, TSUYAMA ATSUSHI solo, ZOFFY, ZUBI ZUVA X

Ennakkoliput alk. 12 euroa

Ke 8.10. 21-2415,00TikettiOsta lippu Osta lippu
 
FATBOY

FATBOY (SWE) (22:00)

Ennakkoliput alk. 27,50 e (Lippupalvelu)

Pe 10.10. 20-04
 
Dubtober Fest (Pakkahuone & Klubi):DF

LEE SCRATCH PERRY (Jam) (00:30), ASIAN DUB FOUNDATION (UK) (23:00), PEIK (22:00), RED SNAPPER (UK) (21:00)
DJ: VOLTTI SELECTORS, NUFF BAZZ CREW
K-18

Ennakkoliput alk. 32 euroa

La 11.10. 19.30-0435,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu
 
Lost in Music:DukeWentus

DUKE ROBILLARD (USA) &, WENTUS BLUES BAND (21:00)

Ennakkoliput alk. 25 euroa

Ke 15.10. 20-2430,00TikettiOsta lippu Osta lippu
 
Lost In MusicSOFTENGINE

SOFTENGINE (00:15), FRENCH FILMS (23:15), NEØV (22:15), MY FIRST BAND (21:15), AINO VENNA (20:15)

To 16.10. 20-0412,00(Tummat tunnit 00-04, dj Lars Bögel) TikettiWWWOsta lippu Osta lippu
 
Lost In Music (Pakkahuone & Klubi) 

ATOMIROTTA (01:30 (Klubi)), JÄTKÄJÄTKÄT (00:45 (Pakkahuone)), JANNE ORDÉN (24:00 (Klubi)), JUJU (23:15 (Pakkahuone)), SIMA (22:30 (Klubi)), LAINEEN KASPERI & PALAVA KAUPUNKI (21:45 (Pakkahuone)), PETE PARKKONEN (21:15 (Klubi)), AIVOVUOTO & TUUTTIMÖRKÖ (20:30 (Pakkahuone)), ROOPE SALMINEN & KOIRAT x KALLE LINDROTH (20:00 (Klubi))

+ dj Sami! Ennakkoliput alk 16,50 e

Pe 17.10. 19-0418,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu
 
Lost In Music (Pakkahuone & Klubi) 

MIKKO HERRANEN (01:45 (Klubi)), RECKLESS LOVE (00:45 (Pakkahuone)), AMORAL (23:45 (Klubi)), SANTA CRUZ (23:00 (Pakkahuone)), BARBE-Q-BARBIES (22:15 (Klubi)), ZIGGY WILD (EE) (21:30 (Pakkahuone)), APINA (21:00 (Klubi))

+ dj Tomi! Ennakkoliput alk 18 e

La 18.10. 20-0420,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu
 
THE FREEZE

THE FREEZE (USA) (22:00), HERO DISHONEST (21:00)

Ennakkoliput alk. 12 e

Ke 22.10. 20-0414,00(Tummat tunnit 00-04, dj Eetu) TikettiOsta lippu Osta lippu
 
The Damager & Kaaoszine esittävät:ENTOMBED A.D.

ENTOMBED A.D. (SWE) (22:00), GRAVE (SWE) (21:00)

Ennakkoliput alk. 22 e

Pe 24.10. 20-0425,00TikettiOsta lippu Osta lippu
 
Tampere Jazz Happening 2014ELEPHANT9 & REINE FISKE

ELEPHANT9 & REINE FISKE (NOR/SWE) (21:30), PARTISANS (UK) (20:00)

+ dj Markka! Ilmainen sisäänpääsy!

To 30.10. 19-04TikettiWWWOsta lippu Osta lippu
 
HOLMES_BROS

The HOLMES BROTHERS (USA) (20:00)

Ennakkoliput alk. 25 euroa

Ma 3.11. 19-2230,00TikettiOsta lippu Osta lippu
 
Soundi-klubiTIMO RAUTIAINEN & NELJÄS SEKTORI

TIMO RAUTIAINEN & NELJÄS SEKTORI (22:00), KAAOKSEN YSTÄVÄT (21:00), TOIVO SUSI (20:00)

Ennakkoliput alk. 13 e

Ke 5.11. 19-0415,00(Tummat tunnit 00-04) TikettiWWWOsta lippu Osta lippu
 
Pakkahuone: 

APULANTA (22:00), SNIPE DRIVE (20:45)
K18

Ovet klo 20. Ennakkoliput alk. 20 e

Pe 7.11.23,00TikettiOsta lippu Osta lippu
 
Pakkahuone:ANATHEMA

ANATHEMA (UK)
K-18

Ovet klo 19. Ennakkoliput alk. 30,50 e

La 8.11.32,00TikettiOsta lippu Osta lippu
 
Combat Rock Road ShowWASTED

WASTED (23:00), THE HEARTBURNS (22:00), SÄRKYNEET (21:00), KUUDES SILMÄ (20:00)

Ennakkoliput alk. 12 e

La 8.11. 19-0415,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu
 
Pakkahuone:OPETH

OPETH (SWE), ALCEST (FRA)
K18

Ovet klo 19. Ennakkoliput alk. 40,50 e

Ti 11.11.42,00TikettiOsta lippu Osta lippu
 
THE BLACK DAHLIA MURDER

THE BLACK DAHLIA MURDER (USA) (22:00), NERVE END (21:00)

Ovet klo 20. Ennakkoliput alk. 16 e

Ti 18.11.19,00TikettiOsta lippu Osta lippu
 
AT THE GATES

AT THE GATES (SWE) (22:00)

Ennakkoliput alk. 25 e

To 20.11. 20-0428,00(Tummat tunnit 00-04) TikettiOsta lippu Osta lippu
 
KOTITEOLLISUUS

KOTITEOLLISUUS (22:00)

Ennakkoliput alk. 18 e

La 22.11. 20-0420,00TikettiOsta lippu Osta lippu
 
 

THE GOLDEN GRASS (USA) (22:00), SEREMONIA (21:00)

Ovet klo 20. Ennakkoliput alk. 10 e

Ti 25.11.12,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu
 
RÄJÄYTTÄJÄT

RÄJÄYTTÄJÄT (22:00), KALEVI HELVETTI (21:00), HAISTELIJAT (20:00)

Ennakkoliput alk. 8 e

To 27.11. 19-0410,00(Tummat tunnit 00-04) TikettiOsta lippu Osta lippu
 
Soundi-klubiDUMARI & SPUGET

DUMARI & SPUGET (22:00), NICOLAS KIVILINNA (21:00)

Ennakkoliput alk. 18 e

Pe 28.11. 20-0420,00TikettiWWWOsta lippu Osta lippu
 
SCANDINAVIAN MUSIC GROUP

SCANDINAVIAN MUSIC GROUP (22:00), support (21:00)

Ennakkoliput alk. 17 e

Pe 5.12. 20-0420,00TikettiOsta lippu Osta lippu
 
MOKOMA

MOKOMA (22:00), support (21:00)

Ennakkoliput alk. 16 e

La 6.12. 20-0418,00TikettiOsta lippu Osta lippu
 
ANVIL

ANVIL (USA) (22:00), support (21:00), support (20:00)

Ovet klo 19. Ennakkoliput alk. 20 e

Ti 9.12.22,00TikettiOsta lippu Osta lippu
 
TRUCKFIGHTERS

TRUCKFIGHTERS (SWE) (22:00)

Ennakkoliput alk. 13 e

La 13.12. 21-0415,00TikettiOsta lippu Osta lippu
 
FREAK KITCHEN

FREAK KITCHEN (SWE) (22:00), KAAOKSEN YSTÄVÄT (21:00)

Ennakkoliput alk. 12 e

To 22.1. 20-0414,00(Tummat tunnit 00-04) TikettiOsta lippu Osta lippu
 
Radio City -klubi (Pakkahuone):Amaranthe

AMARANTHE (SWE) (21:30)
K18

Ennakkoliput alk. 20 euroa

Ke 11.2. 19-2425,00TikettiOsta lippu Osta lippu
 
  • VAPAA PÄÄSY!
  • Lippujen ennakkomyyntipaikat. Klikkaa Tiketin logoa jos haluat ostaa liput verkosta. Tiketin kautta myytävien lippujen hintoihin lisätään alkaen 1,50 euron välityspalkkio. Tiketin myyntipisteinä toimivat Klubi, Swamp Music ja Epe's.
    • Klubin lippujen hinnat sisältävät eteispalvelun eli erillistä 'narikkamaksua' ei peritä.
    • Klubin PÄÄESIINTYJÄ aloittaa KE-TO klo 22 ja PE-LA klo 23, ellei muuta erikseen mainita.
    • Klubin konsertteihin ikäraja on 18 vuotta, ellei muuta erikseen mainita.
  •  
  • Background music provided by
    DJ Online

Subscribe to the Klubi events RSS

Mobile version